Przedszkole "Dorotka"

Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Akcja Sprzątania Świata

on 20 września 2013

Czas spędzony w przedszkolu to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku powinno  ukazać się dziecku potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie  i przyrody. Dlatego również Przedszkole Katolickie „Dorotka” włączyło się do akcji „Sprzątania Świata„, by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością chciały posprzątać „naszą Ziemię”. Zarówno maluszki jak i starsze dzieci zbierały śmieci na osiedlu przy ulicy Grottgera oraz Chełmońskiego. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

Zobacz galerię zdjęć


Comments are closed.